Browsing Category

Kobieta

Kobieta My life

Fashion show for WOŚP

Last Sunday I have opportunity to took part into fashion show in Kórnik ( near Poznań), which was organized to help collect money for Wielka Orgiestra Świątecznej Pomocy. It is a charity organization, that collect money every year (already 25 years) to buy medical equipment to save children’ lives. It is very special day for whole Poland ( maybe not for our current gowerment… but for all good people from Poland, that want help and this year helped even more people to show our government, that they are wrong and we do not want give our money to church, like they do… long story…).

This time I will give you photos because they will better show how it was, than my writing ;).

So first backstage:

They are making my hair really straight – hate it.

I like my curly hair 😀

With my good friend Yuni  from Indonesia. She agreed to take part in the show. Thank you for that 🙂 You are beautiful :*

Quick photo, to show what I am wearing… the face of the boy tells everything 😛

last tips from girl, that runs the show and…

Verrrrrrrrry quick selfie with my friend Ola :* Lof you hehehe…. aren’t we wonderful and full of grace? 😀

Ok….

Let’s go

I would say BRAWO to the fireman that helps models to get down through the stairs… otherwise it would be difficult 😀

Full team of wonderful girls. You are all beautiful and wonderful 🙂

And in the end of this day my sister came with her boyfriend and this tiny lady „Jadzia” Welcome into family. Such a pity that I could not keep her 🙁

 

XOXO :*

Kobieta My life

Let’s start it again

Hello Everyone.

After I wrote only about my miserable life, problems with guys and all bad things that has happened to me last year I decided that it is time to change something here again. I decided that I will be writing about my life and my amazing city- Poznan.  And one more, since now on I will be writing in English to people all around a world have possibilitie to find out, how wonderful capital of The Great Poland is. 

I am not native, so I am sorry is my posts will have some grams mistakes. If you will find one, please let me know in comments:) I will learn this way too:)

Kobieta My life

Hello 2017

Happy New Year My Friends 🙂

I am soooooo glad that year 2016 is finally over! It was real nightmare! Everything that I know, finished… well… you know about this perfectly, because I wrote everything here.

But well..  I hope that this year will bring a lot of good opportunities and happiness. I am really open to new things, new people, new friends and journeys. In the end, new year is a new beginning. So I am ready and can’t wait what it will bring to me.

I am glad that all bad things, that happened last year are over. I am also trying to find positive aspects of situations that was going on in 2016. I learned a lot. I know what I did wrong, and what I could do more to avoid some of them. But what’s done is done.

Now I would like to tell you about a project, that my friend is making. She decided that each day, she will make something new. Try new things, do something that she never did befoxre etc. I think it is a great idea. She is writing about it on her blog. I invited you to check it.

I wish you that this year would be better than 2016:)

 

Fashion Kobieta Lifestyle Style

Fashion

Jako trzydziestolatka kocham modę. Uwielbiam się nią bawić ale nie znoszę zakupów. Jest to zdecydowanie jedna z rzeczy, która zmieniła się we mnie na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat. Iście do centrum handlowego dawniej było dla mnie przyjemnością, obecnie przyprawia mnie o mdłości- zwłaszcza w weekend…

Zawartość mojej szafy uległa również transformacji i przyznaję, że co kilka miesięcy nanoszę nadal poprawki. Dawniej  w wewnątrz mojej szafy mieścił się korowód ubrań w różnych kolorach i stylach, które zakładałam w zależności od panujących trendów i nastrojów. Teraz krótko rzecz ujmując, panujące trendy mam głęboko w poważaniu, co by brzydko nie powiedzieć w dupie…

jason-wu-lace-shoulder-waist-sheath-dress-jessica-suits

W wieku lat trzydziestu, mogę wreszcie powiedzieć, że mam swój styl i jestem z tego powodu dumna. Ułatwia mi to też zdecydowanie robienie zakupów  i skraca czas, który przeznaczam na spędzanie w sklepach z ubraniami.

Lubie ubrania, które nie tylko mają dobry krój ( na szczęście lub nieszczęście mam kształt klepsydry- lub gruszki/kregla w zależności od tego, czy mi sie przytyję;) ), są uszyte z dobrych jakościowa materiałów, przepuszczających powietrze oraz ich cena nie może być super wysoka. Jestem poznanianką, a to oznacza, że nie lubię niepotrzebnie wydawać pieniędzy. Nie równa się to skąpstwu. Poznaniacy są praktyczni i oszczędni ale nie skąpi. Jeśli uznamy, że coś jest warte swojej ceny, to na pewno to kupimy.

dress

Przez ostatnie półtora roku pracowałam zdalnie, głównie siedząc na kanapie albo w łóżku. Jak się dobrze domyślacie, moim głównym ubiorem były dresy, piżamy albo bielizna- na punkcie, której mam totalnego fioła ale o tym później…

Zmiana pracy sprawiła, że musiałam się dostosować, do wymogów firmy, w której pracuję. Oczekuję się tutaj od kobiet, że będą chodzić w sukienkach, spódniczkach albo w eleganckich spodniach- choć dyrektor preferuję jednak dwa pierwsze warianty. Przyznam, że bardzo mi się to podoba. Dawno nie chodziłam tyle w sukienkach. Ba! Dawno nie chodziłam do pracy ubrana elegancko, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że ostatnie dwa lata pracowałam z domu 😉

butterfly-print-dress

Muszę się przyznać, że w sumie od jakiegoś czasu w ogóle nie chodzę w spodniach i nie mówię tutaj tylko o pracy. Chodzenie w sukienkach i spódniczkach nie tylko jest bardzo wygodne ale też sprawia, że czuję się bardzo kobieco i elegancko.  Cokolwiek nie założysz i tak wyglądasz dobrze.

Jedynym problemem są rajstopy, które notorycznie się niszczą i cały czas muszę kupować nowe. Oczywiście nie lubię, jak coś się szybko niszczy, dlatego postanowiłam wypróbować coś nowego. Dałam się skusić i postanowiłam przetestować rajstopy na miarę XXI wieku- Rajstopy Veera.

13932715_1130461576997389_1938531624689936808_n

Jak dobrze wiecie lubię rzeczy, które wykonane są z dobrej jakości materiałów, są trwałe i praktyczne. Byłam miło zaskoczona faktem, że spełniają one wszystkie moje warunki. SĄ BARDZO TRWAŁE– dzięki specjalnemu splotowi nie lecą w nich oczka, nie muszę więc brać ze sobą zapasowej pary. DBAJĄ O ZDROWIE MOICH NÓG– dzięki nim nawet po całym dniu nie czuję ciężkości i zmęczenia nóg. MODELUJĄ SYLWETKĘ– To się zawsze przydaję ;).  SĄ ELEGANCKIE. 

A Wy jak musicie chodzić ubrane do pracy? Czujecie się kobieco w sukienkach, czy również w spodniach?

8db7d6eff5751196ede0546f473ff22c

Pozdrawiam serdecznie.

Kobieta My life

Szczęście to odnaleźć siebie na nowo

She has been feeling it for a while now- that sense of awakening. There is a gentle rage simmering inside her, and it is getting stronger by the day. She will hold it close to her- she will nurture it and let it grow. She won’t let anyone take it away from her. It is her rocket fuel and finally, she is going places. She can feel it down to her very core- this is her time. She will not only climb mountains- she will move them too. -Lang Leav-

Po dramatycznych przeżyciach często ludzie mają depresje. Nie mają ani siły, ani ochoty robić  czegokolwiek. Nic ich nie cieszy. Nie mogą sie skoncentrować na przyziemnych sprawach. Wszystko leci im z rąk. Nic nie wychodzi. Tracą kontakt z otoczeniem. Jeśli mają resztki siły starają się jakoś podnieść, wrócić do życia. Czasem idą do psychologa z nadzieją, że ten im pomoże.

Wstają, próbują i znowu padają. Łapią sie coraz to nowszych sposobów, by znowu normalnie zacząć żyć. I tak w kółko i w kółko…

Ze mną było tak samo. Ot lipca próbowałam znowu zacząć normalnie żyć i odzyskać wiarę w siebie i we własna godność oraz poczucie własnej wartości. I co mi sie udało podnieść i już myślałam tak udało mi się! Teraz bedzie już dobrze, to coś sprawiało, że depresja powracała. Głownie za sprawą Mr P. Jakie to przykre, że człowiek jest tak słaby…


Jednak przychodzi taki dzień, gdy dostajesz tak po dupie, że sam nie wierzysz w to co się z Tobą dzieje. Wyobraźcie sobie, że siedzisz sobie na stołku i kolejne osoby z Twojego życia podchodzą i wała Cie z całej siły w twarz. Prawa, lewa strona i tak w kółko w bardzo krótkim odstępie czasu. Pach, pach… upadasz. Leżysz na podłodze, twarz Cie boli, oczy masz otwarte ale zamiast zacząć płakać z bólu, to zaczynasz się śmiać niewierząc w to co się dookoła Ciebie wyprawia. I wtedy czujesz jak wszystko z Ciebie spływa. Wszystko co w Tobie siedziało, co Cię bolało, co bezustannie podcina Ci skrzydła ulatnia się. Czujesz się taka wolna, spokojna. Wszystkie Twoje dotychczasowe problemy wydają się takie mało istotne.


Wstajesz, otrzepujesz się, poprawiasz włosy, nakładasz czerwona pomadkę na usta i rozglądasz się dookoła. Świat znowu wygląda pięknie. Masz nowy power i chcę Ci się wszystko. Chcesz działać. Chcesz żyć pełnia źycia i cieszyć się każdym dniem.

I już wiesz, że nigdy nie pozwolisz, by ktoś zmieszał Ci znowu z błotem. By zniszczył Twoje poczucie własnej wartości. Nie dasz sobie wmówić, że jesteś nikim i że nic nie umiesz, czy nic nie znaczysz. Wiesz, że Twoje życie i Twoje szczęście zależą od Ciebie i tylko od Ciebie oraz od tego na jak dużo pozwolisz innym.

Pierwszy sekret szczęścia to emocjonalna niezależność. Wiesz co mam namyśli? Nie można oczekiwać, że szczęście da Ci druga osoba, albo że ona uczyni Cię szczęśliwą. Nie można nawet oczekiwać, że pozwoli Ci być szczęśliwą, jakbyś musiała prosić o pozwolenie, czy coś. Trzeba szczęście stworzyć samemu, w środku i nie pozwolić, by ktokolwiek je tknął albo odebrał.

-Sharon Owens „Siódmy sekret szczęścia”-

Każda kobieta musi trafić w swoim życiu na totalnego dupka, albo kilku, by zrozumieć ile jest warta I ile ma w sobie siły. Nie na darmo mówią, że co Cie nie zabije, to Cie wzmocni.


Więc teraz jest mój czas so watch me  I will show you What I can do and how much worth I am!

Miłego dnia kochani.

Kobieta My life Porady

Wake up- it is your LIFE

One morning she woke up different. Done with trying to figure out who was with her, or walking down the middle because they didn’t have the guts to pick a side. She was done with anything that didn’t bring her peace. She realized that opinions were a dime a dozen, validation was for parking and loyalty wasn’t a word but a lifestyle. It was this day that her life changed. And not because of a man or a job, but because she realized that life is way to short to leave the key to your happiness in someone else’s pocket.

Continue Reading