Browsing Category

My life

My life Poznań

Dzień Dobry Poznan

Lubię zapach skoszonej trawy o poranku na Franowie(Poznan, Rataje, M1), gdy ide rano na tramwaj. Przypomina mi zawsze dzieciństwo. Dziwne skojarzenie co?;) Pogoda w naszym pięknym miescie na szczęście, za wyjątkiem zeszłej soboty, utrzymuje sie. Swieci słońce i spokojnie mozna było przerzucić sie na lekkie prochowce. Do całkowitego porzucenia kurtek jeszcze trochę brakuje. Przynajmniej mi, bo z tego co widzę teraz w tramwaju, należę do mniejszości. Pan obok nawet wybrał sie w krótkich spodenkach!

Ostatnio miałam rozmowę kwalifikacyjna w firmie, w której pracuje moja koleżanka Panna A.  Rozmowa poszła mi raczej dobrze. Było sympatycznie. Mam nadzieje, ze zadzwonią dzis i oznajmia mi, ze mnie wybrali. Bardzo bym chciała tam pracować. Jest tam taki pozytywny klimat. Mysle, ze dobrze bym sie tam czuła. 

Jutro odbieram nareszcie mieszkanie. Kosztowało mnie to sporo nerwów, bo termin sie cały czas przeciagl. W ogóle bałam sie, ze dostanę je pod koniec czerwca. Staly kontakt z Kierowniczka i udało sie! Zamiast byc 69 jestem 10. Za tydzień wejdzie mój Pan złota rączka i jak wszystko dobrze pójdzie pod koniec sierpnia bede juz mieszkać. 

Trzymajcie kciuki by wszystko poszło zgodnie z planem 🙂

Mr B. Znowu robi to samo. Oszaleć mozna.

Miłego dnia 🙂

Modeling

Sesja zdjęciowa z Jolantą Gromek

Mam to cudowne szczęście, że mogę pracować z naprawdę wspaniałymi i zdolnymi kobietami. Jedną z nich jest Jolanta Gromek, na codzień pracująca i mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Jolka była w Poznaniu przed świętami Bożego Narodzenia ( tak wiem, mam lekkie opóźnienie jeśli chodzi o posty, po co się od razu czepiać 😛 ). Szukała ona kogoś z rudymi włosami i dużą ilością piegów…. no u mnie są ich miliony… i tak spotkałyśmy się na Jeżycach, w małym, klimatycznym studiu należącym do Aleksandry Sapały – tak tej samej, z którą będę mieć sesję po świętach <3 Jola jest bardzo utalentowana i na swoich zdjęciach oddaje niezwykły nieco baśniowy klimat. Odrobine mroczny i tajemniczy. Jestem zachwycona efektem końcowym. Jola jest w trójce moich ulubionych fotografów, z którymi miałam do tej pory okazję pracować. Cudowna Kobieta!

Zdjęcia w galerii.

Przyjemnego oglądania i zostawiajcie swoje opinie i uwagi w komentarzach.

Buziaki
Continue Reading

My life

Sesja zdjęciowa z Natalią Dentelle

Miałam ogromną przyjemność pracować z bardzo piękną i utalentowaną fotografką jakieś dwa tygodnie temu. Z jej efektów jestem bardzo zadowolona. Powiem szczerze, że efekt końcowy przerósł moje oczekiwania. Poniżej w galerii (strzałki w boku), znajdziecie kilka zdjęć z tej sesji. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Wszystkie za i przeciw mile widziane w komentarzach 🙂 Continue Reading

My life Travel

Na walizkach

Jedną z moich pasji jest podróżowanie. Już samo bycie w podróży sprawia mi ogromną radość. Czuję się wolna i szczęśliwa. Co ciekawe, najlepiej mi się też pracuję siedząc w pociągu, na lotnisku, czy w samolocie. Mam wtedy największą wenę. Najlepiej wtedy idzie mi też pisanie. Potrafię się bardziej skupić i skoncentrować. Tworze wtedy na potęgę. Bardzo brakuję mi mojego życia sprzed roku. Kiedy to większość czasu przemieszczałam się z jednego miasta do drugiego, z jednego kraju do kolejnego… Continue Reading

My life

Przyszła wiosna

Moja droga koleżanka Pani A. zapytała co się stało z Boneca….

Bo widzicie Boneca zniknęła z pola widzenia, została ukryta w czeluściach Internetu, tak by nikt jej nie widział…

Prawda jest taka, że bardzo dużo rzeczy miałam na głowie, a moje życie to był jeden, wielki Dom Wariatów przez duże „W”… czyli nic nowego, jak część moich znajomych by słusznie przyznała ^^”

Continue Reading

Kobieta My life

Fashion show for WOŚP

Last Sunday I have opportunity to took part into fashion show in Kórnik ( near Poznań), which was organized to help collect money for Wielka Orgiestra Świątecznej Pomocy. It is a charity organization, that collect money every year (already 25 years) to buy medical equipment to save children’ lives. It is very special day for whole Poland ( maybe not for our current gowerment… but for all good people from Poland, that want help and this year helped even more people to show our government, that they are wrong and we do not want give our money to church, like they do… long story…).

This time I will give you photos because they will better show how it was, than my writing ;).

So first backstage:

They are making my hair really straight – hate it.

I like my curly hair 😀

With my good friend Yuni  from Indonesia. She agreed to take part in the show. Thank you for that 🙂 You are beautiful :*

Quick photo, to show what I am wearing… the face of the boy tells everything 😛

last tips from girl, that runs the show and…

Verrrrrrrrry quick selfie with my friend Ola :* Lof you hehehe…. aren’t we wonderful and full of grace? 😀

Ok….

Let’s go

I would say BRAWO to the fireman that helps models to get down through the stairs… otherwise it would be difficult 😀

Full team of wonderful girls. You are all beautiful and wonderful 🙂

And in the end of this day my sister came with her boyfriend and this tiny lady „Jadzia” Welcome into family. Such a pity that I could not keep her 🙁

 

XOXO :*

Kobieta My life

Let’s start it again

Hello Everyone.

After I wrote only about my miserable life, problems with guys and all bad things that has happened to me last year I decided that it is time to change something here again. I decided that I will be writing about my life and my amazing city- Poznan.  And one more, since now on I will be writing in English to people all around a world have possibilitie to find out, how wonderful capital of The Great Poland is. 

I am not native, so I am sorry is my posts will have some grams mistakes. If you will find one, please let me know in comments:) I will learn this way too:)

Kobieta My life

Hello 2017

Happy New Year My Friends 🙂

I am soooooo glad that year 2016 is finally over! It was real nightmare! Everything that I know, finished… well… you know about this perfectly, because I wrote everything here.

But well..  I hope that this year will bring a lot of good opportunities and happiness. I am really open to new things, new people, new friends and journeys. In the end, new year is a new beginning. So I am ready and can’t wait what it will bring to me.

I am glad that all bad things, that happened last year are over. I am also trying to find positive aspects of situations that was going on in 2016. I learned a lot. I know what I did wrong, and what I could do more to avoid some of them. But what’s done is done.

Now I would like to tell you about a project, that my friend is making. She decided that each day, she will make something new. Try new things, do something that she never did befoxre etc. I think it is a great idea. She is writing about it on her blog. I invited you to check it.

I wish you that this year would be better than 2016:)

 

Kobieta My life

Szczęście to odnaleźć siebie na nowo

She has been feeling it for a while now- that sense of awakening. There is a gentle rage simmering inside her, and it is getting stronger by the day. She will hold it close to her- she will nurture it and let it grow. She won’t let anyone take it away from her. It is her rocket fuel and finally, she is going places. She can feel it down to her very core- this is her time. She will not only climb mountains- she will move them too. -Lang Leav-

Po dramatycznych przeżyciach często ludzie mają depresje. Nie mają ani siły, ani ochoty robić  czegokolwiek. Nic ich nie cieszy. Nie mogą sie skoncentrować na przyziemnych sprawach. Wszystko leci im z rąk. Nic nie wychodzi. Tracą kontakt z otoczeniem. Jeśli mają resztki siły starają się jakoś podnieść, wrócić do życia. Czasem idą do psychologa z nadzieją, że ten im pomoże.

Wstają, próbują i znowu padają. Łapią sie coraz to nowszych sposobów, by znowu normalnie zacząć żyć. I tak w kółko i w kółko…

Ze mną było tak samo. Ot lipca próbowałam znowu zacząć normalnie żyć i odzyskać wiarę w siebie i we własna godność oraz poczucie własnej wartości. I co mi sie udało podnieść i już myślałam tak udało mi się! Teraz bedzie już dobrze, to coś sprawiało, że depresja powracała. Głownie za sprawą Mr P. Jakie to przykre, że człowiek jest tak słaby…


Jednak przychodzi taki dzień, gdy dostajesz tak po dupie, że sam nie wierzysz w to co się z Tobą dzieje. Wyobraźcie sobie, że siedzisz sobie na stołku i kolejne osoby z Twojego życia podchodzą i wała Cie z całej siły w twarz. Prawa, lewa strona i tak w kółko w bardzo krótkim odstępie czasu. Pach, pach… upadasz. Leżysz na podłodze, twarz Cie boli, oczy masz otwarte ale zamiast zacząć płakać z bólu, to zaczynasz się śmiać niewierząc w to co się dookoła Ciebie wyprawia. I wtedy czujesz jak wszystko z Ciebie spływa. Wszystko co w Tobie siedziało, co Cię bolało, co bezustannie podcina Ci skrzydła ulatnia się. Czujesz się taka wolna, spokojna. Wszystkie Twoje dotychczasowe problemy wydają się takie mało istotne.


Wstajesz, otrzepujesz się, poprawiasz włosy, nakładasz czerwona pomadkę na usta i rozglądasz się dookoła. Świat znowu wygląda pięknie. Masz nowy power i chcę Ci się wszystko. Chcesz działać. Chcesz żyć pełnia źycia i cieszyć się każdym dniem.

I już wiesz, że nigdy nie pozwolisz, by ktoś zmieszał Ci znowu z błotem. By zniszczył Twoje poczucie własnej wartości. Nie dasz sobie wmówić, że jesteś nikim i że nic nie umiesz, czy nic nie znaczysz. Wiesz, że Twoje życie i Twoje szczęście zależą od Ciebie i tylko od Ciebie oraz od tego na jak dużo pozwolisz innym.

Pierwszy sekret szczęścia to emocjonalna niezależność. Wiesz co mam namyśli? Nie można oczekiwać, że szczęście da Ci druga osoba, albo że ona uczyni Cię szczęśliwą. Nie można nawet oczekiwać, że pozwoli Ci być szczęśliwą, jakbyś musiała prosić o pozwolenie, czy coś. Trzeba szczęście stworzyć samemu, w środku i nie pozwolić, by ktokolwiek je tknął albo odebrał.

-Sharon Owens „Siódmy sekret szczęścia”-

Każda kobieta musi trafić w swoim życiu na totalnego dupka, albo kilku, by zrozumieć ile jest warta I ile ma w sobie siły. Nie na darmo mówią, że co Cie nie zabije, to Cie wzmocni.


Więc teraz jest mój czas so watch me  I will show you What I can do and how much worth I am!

Miłego dnia kochani.