Na tropie mieszkania idealnego.

Na tropie mieszkania idealnego.
Od jakiegoś czasu szukam swojego miejsca. Nie jet to sprawa łatwa, jak się możecie domyśleć, bo moje pierwsze mieszkanie musi być co najmniej idealne 😉
Marzy mi się mieszkanie w centrum Poznania. Moja dusza krzyczy: weź mieszkanie w kamienicy! A zdrowy rozsądek dodaję: tylko by była winda! Sprawa wydaję się na tyle poważna, że jeśli już jakimś cudem są kamienice z windami… to mnie najzwyczajniej w świecie na mieszkania w nich nie stać.. życie 😀
    28d8cd2d01422a5cef39328ffbaa6f18
Jakie są kolejne kryteria, którymi się kieruję w poszukiwaniu mojego perfekcyjnego mieszkania? Musi ono posiadać dwa pokoje, balkon i być w miarę w takim stanie, że nie będę się brzydziła tam mieszkać.
Moje idealne mieszkanie miałoby drewnianą podłogę i duże okna od samej podłogi, z których roztaczał by się widok na park.  Już się rozmarzyłam 😀 Niestety w Poznaniu takich mieszkań w ofercie nie ma. Jeśli już są to widok „roztacza” się na podwórze lub na przeciwległą kamienice.
cd1b4c962db19af0a6951b9b49117db7
Co za tym idzie nie obejdzie się bez zasłon, a nawet firanek, dzięki którym nie trzeba by było się obawiać, że znudzony życiem sąsiad będzie miał atrakcje w postaci podglądania nas i nie będzie wiedział co aktualnie robimy. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór i to nie są już te firanki i zasłony, które wisiały w domach naszych babć, czy ciotek.  Obecnie możemy je dobrać do każdego stylu, w jakim postanowimy urządzić nasze domy i mieszkania. Jest to duża wygoda i możemy poszaleć, bo ilość wzorów i kolorów jest przeogromna. Chcecie mieć haftowane firanki w kuchni? Długie zasłony w kolorze fioletowym w salonie? Nic prostrzego! W internecie znajdziecie wszystko.
 12997_T097_2
Co do stylów. Z tym mam problem. Bo nie do końca jeszcze wiem, jak chciałabym urządzić swoje, małe perfekcyjne mieszkanie tak by było przytulnie, miało klimat, było nowoczesne i funkcjonalne. Z pewnością odwiedzę IKEA. Mówicie co chcecie ale ja uwielbiam ten sklep. Meble może nie są stworzone by przetrwać wieki, ale dla osób takich jak ja, które lubią zmiany, to idealne miejsce, by kupować wyposażenie. Styl skandynawski uwielbiam, a poza tym meble te są funkcjonalne, ładne i na tyle niedrogie, że w niedalekiej przyszłości, jak mi się znudzi, będę mogła je łatwo wymienić.
316fd150208074d598cbed5bb80a4c06
No cóż najpierw muszę znaleźć takie, które będzie spełniało chociaż dwa lub jedno kryterium, a z tym gorzej.
Życzcie mi szczęścia.
Miłego dnia.
Buziaki.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *