Bye Bye pomyłko życiowa

Bye Bye pomyłko życiowa

Wczoraj rozmawiałam z moja przyjaciółką Panną M., która mieszka i pracuję w Warszawie. Wiosna wisi w powietrzu, a mnie tradycyjnie ciągnie do Warszawy. Pomimo, tego, że jestem rodowita Poznanianką, to bardzo lubię naszą stolicę. Mam same dobre wspomnienia z okresu gdy tam mieszkałam z Mr P. i późniejszych moich wizyt w tym mieście. Uwielbiam Powiśle, gdzie Panna M. ma swoje mieszkanie. Lubię spacerować stamtąd przez Nowy Świat, aż do Krakowskiego Przedmieścia. Albo pójść do Łazienek. Warszawa ma swój urok…

Wracając jednak do mojej koleżanki.
Panna M. jest z wykształcenia psychologiem, który brzydzi się tym co narzuca jej społeczeństwo. Czyli 8 godzinnym trybem pracy, oczekiwaniami, że szybko wyjdzie za mąż i urodzi gromadkę cudownych dzieci. Tym, że będzie przykładną kurą domową i poświeci swoją karierę ku chwalę ojczyzny. Panna M. jest odrobine zwariowanym malowanym ptakiem, który chce żyć po swojemu. Bardzo ją lubię. Przyjaźnimy się od drugiej klasy gimnazjum, czyli będzie ponad 15 lat. Przez ten czas byłam świadkiem kilku związków mojej przyjaciółki. Po jednym takim nieudanym romansie został jej na barku tatuaż. Taki wiecie z serduszkiem i imieniem dupka, który złamał jej serce. Ów nieszczęsny nabytek sprawiał jej wiele problemów w kontaktach z nowymi partnerami, którym się nie do końca podobało się, że M. nosi cały czas imię swojego ex na ciele.

Pewnie gdyby nie fakt, że moja przyjaciółka cierpi na wieczny brak kasy, to już dawno by go usunęła.

Gdy wczoraj zadzwoniła była bardzo szczęśliwa i podekscytowana. Okazało się, że dostała nową pracę, a właściwie znalazła nowego klienta, który zgłosił się na jej terapie przez skypa ( M. pracuję głównie przez tą aplikację. Udziela korepetycji z języka angielskiego, polskiego oraz prowadzi terapie dla osób z uzależnieniami, którzy nie bardzo lubią opuszczać swoje mieszkania). Jest to jakiś pan z Anglii więc płaci w funtach;).

Moja koleżanka pierwsze zarobione pieniądze wydała w końcu na siebie. W salonie kosmetycznym MO’s Beauty nie tylko usunęła tatuaż ale również poddała się zabiegom kwasem migdałowym. Stwierdziła, że całe życie ciężko pracuję i nigdy tych pieniędzy nie wydała jeszcze na siebie, tylko na życie i czas to zmienić.

 

Uważam dziewczyny, że powinnyśmy od czasu do czasu przeznaczyć zarobione pieniądze na drobne przyjemności. Każda z nas zasługuję na odrobine luksusu. Nieważne, czy masz rodzine, czy jesteś singielką, powinnaś raz na jakiś czas zaszaleć i zrobić coś dla siebie. Chcesz kupić sobie nową torebkę lub pare butów? Zrób to! Chcesz skorzystać z zabiegów kosmetycznych by wyglądać pięknie? Nie wahaj się. Potrzebujesz odetchnąć od płaczu dzieci i wyjść z domu? Koniecznie zostaw je mężowi i znajdź czas dla siebie. Poczujesz się szczęśliwa, bo zrobisz coś w końcu tylko dla siebie. Może uważacie, że jest to egoistyczne, ale jeśli w codziennym życiu zapomnicie o sobie, to będziecie nieszczęśliwe, a tym samym odbiję się to na Waszym otoczeniu i najbliższych.

Dbajcie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Nie ma nic złego w tym, że będziecie przez chwilkę egoistkami.
BuziakiDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *