Co można robić w ten weekend w Poznaniu?

Co można robić w ten weekend w Poznaniu?

Witajcie kochani.

W końcu przyszedł maj. Mamy słoneczny, choć zimny dzień. Wszyscy, których ominęło przeziębienie ( niestety nie zaliczam się do tego zacnego grona), mogą delektować się pięknym i ciepłym majowym weekendem. Jeśli nie macie zamiaru wyjechać z  Poznania, to dobrze się składa, bo u nas nigdy nie można narzekać na nudę!

Poniżej kilka propozycji  😀

  1. W Poznaniu od 28 kwietnia działa Nocny Targ Towarzyski. Genialna alternatywa dla ludzi, którzy lubią jeść w nocy, a nie koniecznie chcą iść na kebaba. NTT znajduję się na ulicy Kolejowej 23, na terenie starych hal naprawczych PKP. Odbywać się tam będą liczne koncerty, warsztaty, festiwale kulinarne, projekcje kiw na letniego, niedzielne śniadania, jak również targi. Wszystko pod bacznym okiem ludzi prowadzących bloga  MYTUJEMY, Którym możemy podziękować za dobór wystawców kulinarnych- więc na pewno będzie pysznie :D. W ten weekend będziemy mieć kolejną odsłonę pysznego jedzenia i koncertów. Repertuar znajdziecie na stronie FB. 
  2. Dobra wiadomość również dla wszystkich fanów KontenerArt.  Jest również otwarta od 28 kwietnia i w swoim programie ma masę koncertów i warsztatów.
  3. SWING CRAZE Party z muzyką swingową na żywo 13 maja
  4. Noc 1001 Baśni w Centrum Kultury Zamek,
  5. W Teatrach masę przedstawień. Ja lubię teatr u Przyjaciół a u nich w ten weekend nowe przedstawienie Senne łagodne prześwity_PREMIERA,
  6. W klubach oczywiście masa imprez, więc jest w czym wybierać.
  7. Jeśli pogoda się utrzyma, to przy Warcie będzie pewnie można znowu ze znajomymi rozpalić grilla i podelektować się ciepłem.
  8. Miałam nadzieję, że Weranda Take Away będzie już otwarta, ale biorąc pod uwagę pogodę jaka była ostatnio w Poznaniu, to nie dziwie się, że jeszcze nie otworzyli. Podejrzewam jednak, że jeśli w końcu temperatura się utrzyma do w następny weekend 19-21 w końcu się otworzą i wrócą Lazy Sundays, na które z niecierpliwością czekam 😀
  9. Zawsze możecie pojechać na spacer do naszego pięknego Wielkopolskiego Parku Narodowego. Jest koło Mosiny i obejście jeziora zajmuję około 4 godzin. W okolicy jest sporo miejsc do zrobienia pikniku, więc fantastycznie można spędzić dzień.

Jestem przekonana, że znajdziecie również inne ciekawe atrakcję, bo jest tego mnóstwo.

Ja osobiście weekend zaczynam bardzo wcześnie rano w sobotę sesją fotograficzną. Całe szczęście, że zrobiło się ciepło, bo sesja będzie odbywać się w plenerze w ogrodzie zamkowym w Kórniku. Będą 3 rude modelki i 3 fotografki. Tematyka bajkowa. Moja ulubiona 😀 Szkoda tylko, że ścięłam włosy lepiej bym wyszła na zdjęciach… no nic będziemy kombinować. W ogóle teraz zacznie mi się fajny okres z sesjami. Mam zaplanowane już 4, a na pewno  jeszcze jakieś się pojawią.
Mam nadzieję, że nie pogorszy mi się po tej sesji i ze znajomymi wybierzemy się na miasto. Chciałabym wrócić na Nocny Targ Towarzyski i dać mu drugą szanse.

A jakie są Wasze plany na ten weekend?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *