Francuskie śniadanie

Francuskie śniadanie

Witajcie moi Kochani w ten piękny październikowy poranek ( no może nie taki poranek). Z racji tego, że znowu jestem chora mam więcej czasu dla siebie i tego co kocham. Z racji tego, że dawno nic tu nie umieściłam postanowiłam to szybko nadrobić, tym bardziej, że moja droga przyjaciółka Mrs A. z Kórnika regularnie piszę mi, że czeka na nowe posty.

Postanowiłam zacząć od jednego poświeconemu kulinariom, a właściwie pieczeniu. Zanim położyłam się znowu do łóżka postanowiłam uzupełnić lodówkę o jakieś produkty, które pomogą mi przeżyć najbliższe dni. W jednym z bardzo znanych sieciówek znalazłam do kupienia gotowe ciasto francuskie. Przeważnie ich nie kupuję, bo wole sama wyrobić ciasto, ale z racji gorczki wiedziałam, że o większym pieczeniu nie ma mowy. Szczerze mówiąc myślałam, że zanim coś z niego zrobię, to zdąży minąć data ważności.

Jednak dziś rano wstałam dosyć wcześnie bo aż kwadrans przed 9 ( wczoraj np obudziłam się po 15 h spania o 12:30) i zapragnęłam wypić kawę i zjeść francuskie ciasto z śliwkowymi powidłami.

Wstałam, rozwinęłam ciasto na papierze- musi 10 minut poleżeć rozwinięte i dość do siebie. Następnie na kułam je widelcem- ciasto francuskie lubi oddychać swobodnie oddzieliłam jeden pasek od reszty- w przypływie natchnienia postanowiłam zrobić kilka z serem. Na reszcie ciasta rozsmarowałam powidła śliwkowe i zwinęłam całość w roladę. Następnie zaczęłam kroić ciasto jak sushi w małe krążki. Każdy stosunkowo cienki by było ich jak najwięcej. Wszystko rozłożyłam na blaszce pokrytej papierem do pieczenia.

Piekarnik nagrzał się do 220 stopni. Włożyłam blaszek z ciastem do środka na około 15/20 minut.

W między czasie robiłam sobie kawę, odpaliłam komputer i poczekałam chwilę.

I zaczęłam pałaszować moje pyszne śniadanie.

Przyznać muszę, że ciasto z serem było lepsze. Ser był biały z przyprawami. Cudo. Żałuję, że miałam tylko 3 🙁

No nic następnym razem zrobię ich więcej 😀

Bon appétitDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *