Szczęście to odnaleźć siebie na nowo

Szczęście to odnaleźć siebie na nowo

She has been feeling it for a while now- that sense of awakening. There is a gentle rage simmering inside her, and it is getting stronger by the day. She will hold it close to her- she will nurture it and let it grow. She won’t let anyone take it away from her. It is her rocket fuel and finally, she is going places. She can feel it down to her very core- this is her time. She will not only climb mountains- she will move them too. -Lang Leav-

Po dramatycznych przeżyciach często ludzie mają depresje. Nie mają ani siły, ani ochoty robić  czegokolwiek. Nic ich nie cieszy. Nie mogą sie skoncentrować na przyziemnych sprawach. Wszystko leci im z rąk. Nic nie wychodzi. Tracą kontakt z otoczeniem. Jeśli mają resztki siły starają się jakoś podnieść, wrócić do życia. Czasem idą do psychologa z nadzieją, że ten im pomoże.

Wstają, próbują i znowu padają. Łapią sie coraz to nowszych sposobów, by znowu normalnie zacząć żyć. I tak w kółko i w kółko…

Ze mną było tak samo. Ot lipca próbowałam znowu zacząć normalnie żyć i odzyskać wiarę w siebie i we własna godność oraz poczucie własnej wartości. I co mi sie udało podnieść i już myślałam tak udało mi się! Teraz bedzie już dobrze, to coś sprawiało, że depresja powracała. Głownie za sprawą Mr P. Jakie to przykre, że człowiek jest tak słaby…


Jednak przychodzi taki dzień, gdy dostajesz tak po dupie, że sam nie wierzysz w to co się z Tobą dzieje. Wyobraźcie sobie, że siedzisz sobie na stołku i kolejne osoby z Twojego życia podchodzą i wała Cie z całej siły w twarz. Prawa, lewa strona i tak w kółko w bardzo krótkim odstępie czasu. Pach, pach… upadasz. Leżysz na podłodze, twarz Cie boli, oczy masz otwarte ale zamiast zacząć płakać z bólu, to zaczynasz się śmiać niewierząc w to co się dookoła Ciebie wyprawia. I wtedy czujesz jak wszystko z Ciebie spływa. Wszystko co w Tobie siedziało, co Cię bolało, co bezustannie podcina Ci skrzydła ulatnia się. Czujesz się taka wolna, spokojna. Wszystkie Twoje dotychczasowe problemy wydają się takie mało istotne.


Wstajesz, otrzepujesz się, poprawiasz włosy, nakładasz czerwona pomadkę na usta i rozglądasz się dookoła. Świat znowu wygląda pięknie. Masz nowy power i chcę Ci się wszystko. Chcesz działać. Chcesz żyć pełnia źycia i cieszyć się każdym dniem.

I już wiesz, że nigdy nie pozwolisz, by ktoś zmieszał Ci znowu z błotem. By zniszczył Twoje poczucie własnej wartości. Nie dasz sobie wmówić, że jesteś nikim i że nic nie umiesz, czy nic nie znaczysz. Wiesz, że Twoje życie i Twoje szczęście zależą od Ciebie i tylko od Ciebie oraz od tego na jak dużo pozwolisz innym.

Pierwszy sekret szczęścia to emocjonalna niezależność. Wiesz co mam namyśli? Nie można oczekiwać, że szczęście da Ci druga osoba, albo że ona uczyni Cię szczęśliwą. Nie można nawet oczekiwać, że pozwoli Ci być szczęśliwą, jakbyś musiała prosić o pozwolenie, czy coś. Trzeba szczęście stworzyć samemu, w środku i nie pozwolić, by ktokolwiek je tknął albo odebrał.

-Sharon Owens „Siódmy sekret szczęścia”-

Każda kobieta musi trafić w swoim życiu na totalnego dupka, albo kilku, by zrozumieć ile jest warta I ile ma w sobie siły. Nie na darmo mówią, że co Cie nie zabije, to Cie wzmocni.


Więc teraz jest mój czas so watch me  I will show you What I can do and how much worth I am!

Miłego dnia kochani.2 thoughts on “Szczęście to odnaleźć siebie na nowo”

  • Nie wiem czy każda kobieta musi trafić na dupka, ja nie trafiłam – ale rozumiem Twój przekaz. Cieszę się, że kolejny etap zaczyna być realizowany. Wiadomo jedno. Czerwona pomadka pomaga w każdych warunkach.

    • Cóż ja mam nadzieje, że dziewczyny bedą teraz wychowywane tak by od małego wiedzieć ile sa warte, że nie mogą dać wejść sobie na głowę, i że świat stoi przed nimi otworem. Oraz że mówienie „Nie” jest czymś naturalnym. Ja musiałam trafić na Mr P. By dostać po dupie i by sie tego wszystkiego nauczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *