YOLO – filozofia życia XXI wieku?

YOLO – filozofia życia XXI wieku?

Dziś dla odmiany chciałabym napisać słów kilka o YOLO.

Zapytacie czym jest YOLO?

YOLO ( You Only Live Once- Żyjesz tylko Raz) to filozofia życiowa, której mam zamiar się trzymać, zwłaszcza że nigdy wcześniej żadna inna tak bardzo nie przypadła mi do gustu.

Na czym to polega, lub z czym to się je.

A je się dobrze, bo smakuję jak życie, w którym łapiemy każdą nadarzającą się okazję i cieszymy się z ze wszystkich, choćby najmniejszych rzeczy. Brzmi dobrze? To idziemy dalej.

yolo_logo

Pewien znany poeta rzymski, wieki temu wymyślił sobie słynne „carpe diem”- „chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie”.  No i tak owe przysłowie stało się bardzo popularne, wręcz przereklamowane. Ale może coś w tym jednak jest? Może ma to sens. No jak dla mnie ma. Bo co mamy do stracenia? Poza życiem? W sumie jak to mówią lepiej coś zrobić i tego żałować, niż tego nie zrobić i żałować, że się tego nie zrobiło.

Każdy może podążać tą drogą?

Mówi się, że to filozofia dla hazardzistów, którzy nie boją się postawić wszystko na jedną kartę, są odważni i wierzą, że osiagną sukces w każdej dziedzinie życia. Jest to również droga wszystkich optymistów, którzy doceniają życie takim jakim jest i cieszą się z  każdej chwili. Doceniają piękno otaczającego ich świata i wykorzystują każdą nadarzającą się szanse w ich życiu.

YOLO to sposób by lepiej żyć, nie planować do przodu na kilka lat. Ludzie żyjący według tej filozofii wiedzą, że plany się zmieniają. Nie żyją anie przyszłością, ani przeszłością. Cieszą się teraźniejszością, łapią dzień, godziny, minuty i chwile.

yolo

  1. Przede wszystkim nie planujemy! A jak już musimy, to tylko to co jest konieczne i ani grama więcej. YOLO stawia na spontaniczność i improwizację.
  2. Skupiamy się na tym co tu i teraz. Przyszłość nadejdzie, ale to jutro 😉
  3. Należy przyjąć raz na zawsze: Jesteśmy tylko ludźmi i jako tacy mamy swoje słabości i popełniamy błędy. Uczą one nas, a my wyciągamy wnioski. Nie wyszło nam coś? Trudno! Następnym razem będzie lepiej. Podejmowanie ryzyka jest bardzo YOLO 😉 Bez ryzyka nie ma fun 🙂
  4. Jedno z moich ulubionych: NIE ODMAWIAMY SOBIE NICZEGO!
  5. Robimy tylko to na co mamy ochotę. Nie zmuszamy się do niczego. Wyciągamy z szuflady zapisane kartki z marzeniami i je realizujemy, bo nikt za nas tego nie zrobi.
  6. W filozofi YOLO nie ma miejsca na strach. Nie bój się, ryzykuj! NAjwyżej odniesiesz porażkę ale nigdy sobie nie zarzucisz, że nie próbowałeś.
  7. Życie jest piękne. Zamiast robić kolejne fotki na facebooka lub na instagrama, rozejrzy się dookoła.Zachwyć się! Skup się na jedzeniu, jego smaku, zapachu. Po co Ci dieta? Jesteś na koncercie? Komu potrzebne kolejne nagranie na youtuba? Lepiej wczuj się w muzykę. Enjoy!
  8. Kochasz kogos? Powiedz to!
  9. YOLO to filozofia dla ludzi, którzy kochają życie, ludzi i otaczający ich świat. Nie uciekaj w samotność. Wyjdź do ludzi. Uśmiechnij się 🙂

Moim skromnym zdaniem filozofia ta jest bardzo radosna. Ja staram się być uparcie optymistką i ona do mnie jak najbardziej przemawia. Kto wie, może do Was też? Dajcie koniecznie znać w komentarzach co o niej myślicie 🙂

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *